Renaturyzacja Odry

Wokół tematu Odry potrzebne jest porozumienie ponad granicami. Dlatego ponownie powołałam Parlamentarny Zespół ds. Renaturyzacji Odry. 

Prace mojego Zespołu skupiają się m.in. wokół negatywnych skutków zmian klimatu, zagrożenia powodziowego, hydrologicznych problemów rzeki, a także wokół jej tożsamościowego i turystycznego dziedzictwa. Wydarzenia z 2022 roku sprawiły, że do zadań zespołu doszło również wypracowanie standardów walki z zatruciem Odry i innych zbiorników i cieków wodnych glonem złotej algi.

Podejmujemy działania, żeby docenić znaczenie Odry i zaangażować wszystkie nadodrzańskie społeczności. Rozmawiamy z aktywistami i ekspertami. Wszystkie członkinie i wszyscy członkowie Zespołu promują dobre praktyki w zakresie przeciwdziałania suszy hydrologicznej i zamierania rzek w wyniku zmian klimatycznych i działalności gospodarczej.

Skupiamy się nie tylko na aspektach gospodarczych Odry, ale także jej tożsamościowym i turystycznym dziedzictwie. Jednym z naszych ważniejszych celów będzie niwelacja negatywnych dla rzeki skutków działalności człowieka.

Prace Zespołu ds. Renaturyzacji Odry w IX kadencji Sejmu:

Prace Zespołu ds. Renaturyzacji Odry w X kadencji Sejmu:

zamknij newslleter

Zapisz się do mojego newslettera i bądźmy w kontakcie !

    Śledź mnie na Facebook`u lub obserwuj na Twitterze

    śledż @KucharskaDziedzic obserwuj @AnitaKDZG