Miasto w rękach mieszkańców

Ruch miejski

Ruch miejski

Jestem członkinią ruchu miejskiego, czyli stowarzyszenia bez wątpienia zapalonych i wspaniałych mieszkańców. Działamy na rzecz partycypacji społecznej, w związku z tym domagamy się prawa do decydowania o działaniach podejmowanych przez władze lokalne. Ruch Miejski Zielona Góra skupia się na sprawach społeczności lokalnych, w związku z tym patrzy zarządzającym na ręce. W przeciwieństwie do inwestorów stoimy na straży zieleni, czystego powietrza i wody, ponieważ chcemy zdrowo żyć w zdrowym mieście. W związku z tym włączamy i pobudzamy mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w sprawach miasta.

Działalność na rzecz lokalnych wspólnot mam we krwi. Współtworzyłam i byłam przewodniczącą Wojewódzkiej Rady Pożytku Publicznego. Za działalność na rzecz społeczeństwa obywatelskiego zostałam odznaczona przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi. To z listy ruchu miejskiego zostałam radną Zielonej Góry.

Chcesz dołączyć do naszej drużyny? Dowiedzieć się czym są ruchy miejskie? Zarazić swoje otoczenie pasją do tworzenia przestrzeni miejskiej przyjaznej mieszkańcom? Odwiedź nasza stronę i sprawdź nasz plan działania! Poznaj nasze pomysły na szczęśliwe miasto!

zamknij newslleter

Zapisz się do mojego newslettera i bądźmy w kontakcie !

    Śledź mnie na Facebook`u lub obserwuj na Twitterze

    śledż @KucharskaDziedzic obserwuj @AnitaKDZG